Relacja z dnia dziecka Niepełnosprawnego 2015

14 czerwca 2015 roku odbyła się impreza pod nazwą „Zaczarowany Dzień Dziecka Niepełnosprawnego” w Centrum Rehabilitacyjno – Rekreacyjnym Dobry Brat w Osieku, na scenie wystąpił zespół PECTUS.

Stowarzyszenie Dobry Brat zorganizowało imprezę po raz szósty. Dzieci niepełnosprawne przyjechały z całego województw pomorskiego i kujawsko- pomorskiego. W imprezie uczestniczyło ok. 700 dzieci niepełnosprawnych wraz z rodzeństwem i opiekunami.
Impreza nie odbyła by się bez wsparcia takich instytucji jak: Urząd Marszałkowski woj. Pomorskiego, Prezydenta miasta Torunia, Lasów Państwowych, gmin Osiek i Osie, oraz licznych sponsorów.

Zaczarowany Dzień Dziecka Niepełnosprawnego ma na celu integrację dzieci niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa oraz spełnianie drobnych marzeń, które spełniały się dzięki wielu wolontariuszom, harcerzom oraz przedstawicielom Fundacji Doktor Clown.

Podczas imprezy dzieci bawiły się na dmuchanych placach zabaw, ;kąpały się w piłkach, jeździły na kucach oraz dzięki wspaniałomyślności klubów motocyklowych mogły przejechać się na kładach i motocyklach. Dużą popularnością cieszyło się malowanie twarzy, darmowe jedzonko i słodycze.
Politechnika Gdańska zorganizowała pokaz doświadczeń, na którym dzieci mogły dowiedzieć się czym są reakcje chemiczne jak zachować ostrożność przy kontaktach z cieczą oraz mogły podziwiać efektowne doświadczenia.
Straż pożarna ze Skórcza zorganizowała zabawę w pianie, wytworzonej przez wóz strażacki. Imprezę uświetnili również sportowcy którzy zorganizowali pokaz windsurfingu na wodzie.
Gwiazda dnia zespół PECTUS rozdawał autografy do ostatniego dziecka i chętnie się fotografował ze swoimi fanami.

{gallery}relacja2015{/gallery}