Dobry Brat

Język Polski Język Angielski
e-mail: biuro@stowarzyszeniedb.pl
telefon: 602-325-697
konto: 23 8342 0009 0003 9563 2000 0001

CONTACT

Dobry Brat 12
Osiek k/Skórcza
83-221 
tel. kom. 602-325-697

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Relacja z dnia dziecka Niepełnosprawnego 2012

3.06.2012 odbyła się wspaniała impreza Zaczarowany Dzień Dziecka Niepełnosprawnego w malowniczych plenerach Centrum Rehabilitacyjno - Rekreacyjnego Dobry Brat nad jeziorem Kałębie w Osieku, główną atrakcją dnia był występ: Michała Wiśniewskiego.
 


 

Impreza ta zorganizowana już po raz trzeci przez Stowarzyszenie Dobry Brat cieszy się dużym zainteresowaniem , w tym roku uczestniczyło w niej aż 690 dzieci niepełnosprawnych z : Osieka, Starogardu Gdańskiego i z całego pwiatu starogardzkiego, Torunia, Świecia, Osia, Zblewa, Kościerzyny, Gdańska, Sopotu, Czerska, Warlubia, Świecia, Tczewa, Inowrocławia, Krakowa,Chełmna, Gniewu, Chojnic,Białogardu, Połczyna Zdroju, Konina, Pruszcza Gdańskiego, Gdyni .
Zorganizowanie tego wspaniałego przedsięwziecia było możliwe przy wpółudziale i pomocy: Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim Prezydenta Miasta Torunia, Gminy Świecie, Lasów Państwowych, Caritas, Gmin: Osiek, Osie, Zblewo i Kaliska oraz licznych sponsorów.


Patronat nad imprezą objęli:
Marszałek Województwa Pomorskiego, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starostwo Powiatowe Starogard Gdański, Prezydent Miasta Torunia, Prezydent Miasta Starogard Gdański,


Zaczarowany Dzień Dziecka Niepełnosprawnego to impreza, której celem jest nie tylko integracja, ale przede wszystkim spełnianie marzeń dzieci. Uśmiech na twarzy dziecka nadaje sens wszelkim działaniom, dlatego organizatorzy umożliwili wszystkim uczestnikom przeniesienie się w zaczarowany świat muzyki i dobrej zabawy. Impreza zyskała popularność i prestiż dzięki doskonałej organizacji i zaangażowaniu wielu osób o wielkich sercach.


Przedstawiciele Fundacji Doktor Clown z Bydgoszczy, wolontariusze i harcerze zadbali o to, by dzieci dobrze się bawiły i były szczęśliwe.


Plan imprezy był bardzo ciekawy. „Skacz jak piłka” to propozycja dla najmłodszych, na kolorowym, dmuchanym placu dzieci mogły bawić się i brać udział w różnych konkursach.


Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa „Jednym śladem”, czyli pokazy sprawności i umiejętności motocyklistów, zwłaszcza, że każdy z uczestników mógł również spróbować swoich sił na efektownych motocyklach.


Miłośnicy historii mieli możliwość przeniesienia się w dawne czasy, dzięki pokazom grupy rekonstrukcyjnej Żółtego Regimentu króla Gustawa II Adolfaz Gniewa. Nie lada atrakcją było strzelanie z armat i muszkietów.


Prowadzenie i wspaniałą rozrywkę zapewnił Teatr QFER, magiczny spektakl urzekł małych i dużych widzów.


Fantazyjne bańki mydlane, pokazy z wykorzystaniem ciekłego azotu, chodzenie po wodzie – to kolejna propozycja dla uczestników, animatorzy Interaktywnego centrum edukacji EduFun poprowadzili prawdziwy naukowy piknik.
Straż Pożarna ze Starogardu Gdańskiego również zagwarantowała dobrą rozrywkę, wóz bojowy z wysięgnikiem na 32m zafascynował zarówno dużych jak i małych, a panorama Osieka pozostanie na długo w pamięci tych, którzy z wysokości mogli ja podziwiać.


Miłośnicy sportu mieli szansę spotkać się z mistrzami windsurfingu i zobaczyć pokazy sportowców na jeziorze Kałębie.
Podczas tych wszystkich niesamowitych atrakcji na scenie głównej odbywały się występy muzyczne zaproszonych zespołów. Prezentowały się Baby Jagi z Torunia , „Samer Band „ z Tczewa oraz Paulina Świeczkowska ze Skórcza.
Atrakcjom nie było końca…jednak wszyscy czekali na występ Gwiazdy Michała Wiśniewskiego. Publiczność nie zawiodła się. Wspaniały koncert! Michał zdobył serca swoich fanów i nie tylko…Pamiatką po spotkaniu pozostaną autografy i zdjęcia z Gwiazdą.


Zaczarowany Dzień Dziecka Osiek 2012 dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń i wzruszeń, na długo pozostaną wspaniałe wspomnienia i wszyscy czekamy na kolejną imprezę za rok.


A.P. 

                             
Start About us Our Fabulous News Gallery Children's Day Sponsors Contact
© 2011 Stowarzyszenie Dobry Brat